Spryt Kality, Piast pobity

Po niełatwych wyjazdach do Wólki Pełkińskiej i Chełma, Lublinianka wreszcie zagrała u siebie. Podopieczni Marka Sadowskiego na Arenie Lublin nie mieli litości dla beniaminka III ligi lubelsko-podkarpackiej, Piasta Tuczempy. Ofensywny eksperyment w wyjściowym składzie KSL okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się w dość spokojnym tempie. Oba zespoły starały się nie podejmować większego ryzyka. Jako pierwsza odważniej zaatakowała Lublinianka, ale szybka wymiana podań w polu karnym rywala zakończyła się niecelnym podaniem do wybiegającego Rafała Kursy. W kolejnych dwóch akcjach na spalonym był łapany Karol Kalita. W 14 min po odzyskaniu piłki prawą flanką odważnie ruszył Jakub Kaganek i niemal spod linii końcowej dograł na 5. metr do wbiegającego Kality, który sprytnym strzałem na bliższy słupek uprzedził Patryka Strawę. Goście nie potrafili stworzyć dogodnych okazji pod bramką Lublinianki, głównie za sprawą solidnie grającej defensywy zielono-biało-czerwonych. W 21 min z szybkim kontratakiem ruszył Jakub Pułka, na połowie rywala świetnie wypatrzył na lewej stronie Piotra Stefańskiego, a ten z pierwszej piłki starał się uruchomić Kaganka. Zagranie było jednak zbyt mocne i pomocnika Lublinianki uprzedził bramkarz rywali. Kilkadziesiąt sekund później Piast po raz pierwszy stworzył zagrożenie pod bramką gospodarzy, ale Wojciech Tołpa nie wykorzystał dobrego dośrodkowania Arkadiusza Wielgosza, niecelnie główkując. W 26 min znakomitym prostopadłym podaniem za linię obrony popisał się Pułka. Będący na pozycji spalonej Kalita zatrzymał się, umożliwiając atak Michałowi Wołosowi, lecz prawy obrońca Lublinianki w łatwy sposób stracił  piłkę w polu karnym przeciwnika. W kolejnych minutach gra nieco się zaostrzyła, ale sędzia był łaskawy dla zawodników obydwu drużyn. W 37 min znów uaktywnił się Pułka, który kolejnym penetrującym podaniem znalazł w polu karnym ofensywnie usposobionego tego dnia Kursę. Decydujące podanie bocznego obrońcy Lublinianki trafiło jednak pod nogi rywala. W odpowiedzi na bramkę miejscowych szarżował Tomasz Pasaj, ale zdecydowana interwencja Łukasza Mazurka zniweczyła akcję zespołu z Tuczemp. A Pułka szalał w najlepsze, znakomicie inicjując groźne akcje Lublinianki. W samej końcówce pierwszej połowy po jego podaniu przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Kaganek, ale jego strzał rykoszetując o nogę przeciwnika minął dalszy słupek bramki Piasta. W 45 min ponownie Pułka rozpoczął akcję gospodarzy, odgrywając na lewą stronę do Kursy. Defensor zielono-biało-czerwonych śmiało ruszył do linii końcowej, podał w „szesnastkę” do Kality, a ten szybko odegrał do Stefańskiego, który został podcięty przez rywala. Sędzia bez wahania wskazał na 11. metr, a rzut karny na gola pewnie zamienił Mazurek, potwierdzając tym samym uwypuklającą się przewagę Dumy Lublina.

Druga połowa rozpoczęła się od szansy gości. W 50 min do rzutu wolnego z ok. 25 metrów podszedł Wielgosz, lecz jego strzał powędrował wysoko nad bramką. W odpowiedzi akcję zaczepną zawiązali podopieczni trenera Marka Sadowskiego, ale ani podanie Kaganka, ani po chwili Pułki nie trafiło do nikogo – żaden z kolegów nie pofatygował się w pole karne Piasta. Kilka chwil później stały fragment gry w środku boiska błyskawicznie wznowił Erwin Sobiech, zaskakując defensywę przyjezdnych. Wypuszczony w bój Kaganek co prawda uprzedził Strawę, ale nie trafił w światło bramki. Rodowity krakowiak był niezwykle aktywny na początku drugiej odsłony. W 58 po znakomitym podaniu Kality, zwiódł obrońcę, lecz jego uderzenie lewą nogą powędrował obok bramki. Zespół trenera Marka Strawy odpowiedział szybkim kontratakiem, który celnym strzałem zakończył Wielgosz. Paweł Socha nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę poza linię końcową. Po chwili generał środka pola w dzisiejszym spotkaniu – Jakub Pułka – kolejny raz rozpoczął groźną akcję Lublinianki, ponownie odnajdując podaniem na lewej flance Kursę. Dośrodkowanie naszego zawodnika trafił do wprowadzonego w drugiej połowie Mateusza Majewskiego. Ten chyba zamierzał strzelać, ale finalnie zagrał wysoką piłkę wzdłuż bramki, która spadła pod nogi Kality. Jego strzał został jednak zablokowany. Chwilę później z dystansu przymierzył Rafał Noga, ale Socha spokojnie obronił uderzenie rywala. W kolejnej akcji po stracie naszych zawodników przed własnym polem karnym, na strzał zdecydował się Tołpa, lecz chybił celu. Gospodarze nie forsowali zbytnio tempa i korzystając z dwubramkowego prowadzenia kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, choć w grę chwilami wkradała się spora niedokładność. W 72 min prostopadłe podanie Sobiecha trafiło do Majewskiego, ale ten zwlekał z podaniem w pole karne i finalnie uzyskał jedynie rzut rożny. W 75 min Sobiech kolejnym doskonałym zagraniem za linię obrony uruchomił wprowadzonego chwilę wcześniej Karola Banachiewicza. Pomocnik gospodarzy w starciu z doświadczonym Waldemarem Jarochem padł na murawę domagając się odgwizdania przewinienia stopera Piasta, lecz gwizdek sędziego milczał. Kilka chwil później dwukrotnie ze stałych fragmentów gry dośrodkowywał Pułka. Pierwsza wrzutka trafiła na głowę Kursy, który strzelił prosto w bramkarza, drugą na rzut rożny wybili obrońcy z Tuczemp. Po krótko wykonanym kornerze Kalita zwiódł dwóch rywali, ale jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć golkipera gości. W odpowiedzi prostopadłe zagranie Macieja Sobczaka do najaktywniejszego w szeregach Piasta Wielgosza przytomną interwencją uprzedził Socha. Chwilę później Pułka zanotował kapitalną asystę, wypuszczając na wolne pole Kalitę. Skrzydłowy grający tego dnia na pozycji środkowego napastnika minął bramkarza i strzałem z ostrego kąta spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce. Rozochocona Lublinianka wobec pasywnej postawy lekko zdeprymowanych przeciwników postawiła na odważniejsze ataki. Z dystansu swojej szansy szukał Banachiewicz, ale jego dochodzący na dalszy słupek strzał „fałszem” końcami palców sparował Strawa. Goście walczyli jednak do końca. Po „rozklepaniu” lubelskiej defensywy przed szansą na zdobycie gola stanął Rafał Noga, uderzając mocno, ale wprost w Sochę. Chwilę później młodszy z klanu Nogów przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z rzutu wolnego ustawionego na 17. metrze, na wprost bramki Lublinianki. W doliczonym czasie gry potężnym uderzeniem z ok. 20 metrów popisał się Sobczak, ale kapitalna parada Sochy uchroniła miejscowych przed utratą gola. W odpowiedzi Kalita świetnie wypatrzył Stefana Kucharzewskiego, który chciał skopiować akcję kolegi sprzed kilku minut, ale po minięciu bramkarza nie trafił do pustej bramki. Po chwili sędzia Tomasz Mroczek zakończył spotkanie.

Lublinianka pewnie pokonała Piasta Tuczempy, będąc w przekroju całego spotkania drużyną zdecydowanie lepszą. Wreszcie możemy pochwalić formację ofensywną, która siała spory zamęt pod bramką rywala. Podopiecznym Marka Strawy szczególnie dał się we znaki Jakub Pułka, który obok Karola Kality był najlepszym zawodnikiem zielono-biało-czerwonych w dzisiejszym spotkaniu. KSL w znakomitych nastrojach może przygotowywać się do wyjazdowego starcia z Orłem Przeworsk.

 

Lublinianka – Piast Tuczempy 3:0 (2:0)
Kalita 14, 83, Mazurek 45 (k)

Lublinianka: Socha – Wołos, Mazurek, Kosiarczyk, Kursa – Sobiech (76 Czułowski), Gutek (84 Kucharzewski) – Kaganek (59 Majewski), Pułka, Stefański (74 Banachiewicz) – Kalita.
Niewykorzystane zmiany:
Zapał, Wiśniewski, Stępień.
Trener:
Marek Sadowski.

Piast: Strawa – Stopyra (46 Sobczak), Jaroch, Kud (55 Demski), Gil (58 B. Noga) – Wielgosz, Wota, R. Noga, Pasaj – Karkovskyi (77 Bobak) – Tołpa.
Niewykorzystane zmiany:
Sas, Kubas, Aab.
Trener:
Marek Strawa.

Żółta kartka: Demski (P).

Widzów: 150.
Sędziował:
Tomasz Mroczek (Mielec).

 

LUBLINIANKA PIAST TUCZEMPY
11 STRZAŁY 10
4 STRZAŁY CELNE 4
9 SPALONE 2
4 RZUTY ROŻNE 4
17 FAULE 19
0 ŻÓŁTE KARTKI 1
0 CZERWONE KARTKI 0

34.kolejka
17 czerwca, 17:30
Stadion Narodowy - Warszawa
 
Stal Kraśnik Lublinianka
Stal Kraśnik Lublinianka
 Poz.  Drużyna Mecze Punkty Z-R-P Bramki
  1. Chełmianka Chełm 34 88 28-4-2 105:19
  2. Górnik II Łęczna 34 73 23-4-7 81:47
  3. AMSPN Hetman Zamość 34 72 22-6-6 88:33
  4. Tomasovia Tomaszów Lubelski 34 67 19-10-5 89:34
  5. Stal Kraśnik 34 61 17-10-7 84:45
  6. Kryształ Werbkowice 34 58 18-4-12 57:40
  7. Lewart Lubartów 34 53 14-11-9 63:49
  8. Łada Biłgoraj 34 46 14-4-16 48:56
  9. Powiślak Końskowola 34 45 13-6-15 47:55
  10. Kłos Chełm 34 42 12-6-16 43:55
  11. Lublinianka 34 42 10-12-12 50:48
  12. Włodawianka 34 42 13-3-18 55:69
  13. Victoria Żmudź 34 39 11-6-17 50:63
  14. Polesie Kock 34 38 10-8-16 62:75
  15. POM Iskra Piotrowice 34 35 10-5-19 55:75
  16. Unia Hrubieszów 34 35 10-5-19 41:53
  17. Lutnia Piszczac 34 22 5-7-22 27:77
  18. LKS Milanów 34 3 0-3-31 18:170
Strona i Forum Kibiców funkcjonuje dzięki
Stowarzyszeniu Sympatyków Lublinianki "NIEZŁOMNI"

INFORMACJA DLA MEDIÓW / STRON WWW:
Wykorzystując materiały zamieszczane w serwisie www.lublinianka.net bezwzględnie prosimy o podanie źródła informacji. Bądź wcześniejszy kontakt: ksl1921@gmail.com, celem ustalenia warunków współpracy. Zdjęcia zamieszczanie w serwisie są własnością ich autorów i to do nich należy się zwrócić z prośbą o zgodę na publikacje.