Poszły konie po betonie

Lublinianka rozpoczęła okres przygotowawczy do sezonu do 2016/17. Za nami pierwsze treningi drużyny, a także pierwszy mecz sparingowy. Podopieczni Grzegorza Białka pokonali 4:2 POM Piotrowice. Tradycyjnie sporą część składu drużyny stanowią zawodnicy testowani i tacy, których przyszłość wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Sparing z POM-em odbył się na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, ale dobra wiadomość dla kibiców zielono-biało-czerwonych jest taka, że zespół wraca w tym sezonie na swój obiekt przy ul. Leszczyńskiego.

Sytuacja kadrowa zespołu po spadku do IV ligi jest daleka od wyklarowania się. Szereg zawodników opuściło klub, począwszy od dwójki bramkarzy Pawła Lipca i Maksymiliana Żubera (obaj szukają klubów), przez defensorów: Łukasza Mazurka (Orlęta Radzyń), Marcina Świecha (koniec wypożyczenia), pomocników: Jakuba Kaganka (JKS Jarosław), Jakuba Pułkę (szuka klubu), Patryka Dobrowolskiego (koniec wypożyczenia), Artura Sadowskiego (szuka klubu), a skończywszy na niespełnionej snajperskiej nadziei – Pawle Buzale (koniec wypożyczenia).

Nie wiadomo co z Patrykiem Czułowskim i Mateuszem Majewskim. Obaj szukali szczęścia w Orlętach Radzyń. W przypadku Czułowskiego mówi się także o ewentualnych przenosinach do Avii Świdnik. Klub z miasta helikopterów interesuje się także Michałem Wołosem. Całkiem możliwe, że w przypadku niepowodzenia w szukaniu nowego klubu, zawodnicy wrócą do Lublinianki. Najprawdopodobniej tak będzie z Jakubem Kosiarczykiem, który w najbliższych dniach wróci zza granicy i ma zamiar stawić się na treningach zespołu trenera Białka.

Wśród zawodników, którzy najprawdopodobniej pozostaną w zespole w pierwszej kolejności wymienić trzeba Marcina Zapała (będzie zdolny do gry za około dwa miesiące), kapitana Erwina Sobiecha, Andrzeja Gutka, Karola Banachiewicza, Oskara Wróbla, Rafała Marzędę czy Dawida Skoczylasa. Po stronie zysków już teraz zapisać można sobie nazwisko niemalże klubowej legendy ostatnich lat – Jacka Paździora. Ten łysogłowy defensor wraca na „stare śmieci”, po kilkuletniej przerwie, w czasie której występował w Omedze Stary Zamość i Lewarcie Lubartów. Jego doświadczenie może mieć ogromne znaczenie dla linii obronnej, która poniosła spore straty personalne w ciągu ostatniego roku.

Kolejnym zawodnikiem, który może po kilkuletniej przerwie wrócić do składu Lublinianki jest inny środkowy obrońca, Bartosz Nogas. Popularny „Nogi” ostatnio grał w Hetmanie Zółkiewka, z którym spadł kolejno z III i IV ligi. Powrót będziemy mieli także w bramce, bowiem po sezonie spędzonym w Avii Świdnik na Wieniawie znów zamelduje się młody bramkarz, Mateusz Zawiślak. Oprócz tego trener Białek spore nadzieje wiąże z Karolem Bujakiem, którego dobrze zna z pracy w Lewarcie.

Poza tym większość testowanych aktualnie zawodników stanowią juniorzy w lubelskich i podlubelskich klubów. Część z nich już po pierwszej jednostce treningowej została odesłana, a dalsza selekcja poprzez treningi i mecze kontrolne ma jeszcze bardziej przerzedzić szeregi zespołu, tak by kadra stanowiła odpowiednio mocną mieszankę rutyny i świeżości. W przedsezonowym założeniu drużyna będzie mierzyć w czołowe lokaty IV ligi. Po wykrystalizowaniu się pełnego składu zespołu, zapewne zostanie postawiony nieco konkretniejszy cel. Kibice na Wieniawie liczą, że celem tym będzie powrót do III ligi.

Środowy sparing z POM Piotrowice, ligowym rywalem w sezonie 2016/17 na pewno nieco rozjaśnił nowemu szkoleniowcowi Lublinianki możliwości zawodników, ale nie dał z całą pewnością odpowiedzi na wszystkie pytania. Spotkanie stało na przeciętnym poziomie, a na boisku było bardzo dużo chaosu. Trudno jednak by było inaczej, skoro oba zespoły testowały znaczną liczbę kompletnie niezgranych ze sobą piłkarzy.

Pierwsze słowo należało do piotrowiczan, którzy wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Dalekie podanie z głębi pola, gapiostwo linii obrony i pewnie wykorzystana sytuacja sam na sam z Krystianem Krupą, zaledwie 18-letnim kandydatem do gry w Lubliniance. Jeszcze przed przerwą Lublinianka wyrównała i wyszła na prowadzenie 2:1. Do remisu doprowadził Szymon Jesionek (junior BKS-u Lublin), a drugiego gola zdobył Erwin Sobiech, skutecznie egzekwując rzut karny po faulu na Karolu Banachiewiczu.

W drugiej połowie Lublinianka wykorzystała kolejne błędy rywali. Na 3:1 podwyższył Rafał Stępień, który po wypożyczeniu do Orionu Niedrzwica może powrócić do naszej drużyny. Popularny „Pazera” głową wykorzystał błąd bramkarza rywali. Kwadrans przed końcem meczu Dawid Skoczylas skutecznie zamknął kontrę, mijając bramkarza i strzelając po słupku.

Ostatni bramkowy akcent należał do podopiecznych Konrada Maciejczyka. Tym razem błąd popełnił Mateusz Zawiślak i mecz zakończył się rezultatem 4:2 dla lubelskiej ekipy.

Kolejny mecz kontrolny naszej drużyny już w najbliższą sobotę o 11.00, ponownie na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Rywalem będzie Wisła Puławy. W kolejnych sparingach Lublinianka zagra z Bronią Radom (23 lipca, Zygmuntowskie), Lewartem Lubartów (27 lipca, Lubartów), Polesiem Kock (30 lipca, Kock).

Lublinianka – POM Piotrowice 4:2 (2:1)
Bramki dla Lublinianki:
Jesionek 30, Sobiech 39 (k.), Stępień 68, Skoczylas 75
Lublinianka: Krupa – Dzyr, Nogas, Paździor, testowany – Marzęda, Bujak, Sobiech, Gutek, Banachiewicz – Wróbel.
Grali także: Jesionek, Zawiślak, Mojski, Król, Kępa, Piorun, Pisz, Zdunek, Muszyński.


34.kolejka
17 czerwca, 17:30
Stadion Narodowy - Warszawa
 
Stal Kraśnik Lublinianka
Stal Kraśnik Lublinianka
 Poz.  Drużyna Mecze Punkty Z-R-P Bramki
  1. Chełmianka Chełm 34 88 28-4-2 105:19
  2. Górnik II Łęczna 34 73 23-4-7 81:47
  3. AMSPN Hetman Zamość 34 72 22-6-6 88:33
  4. Tomasovia Tomaszów Lubelski 34 67 19-10-5 89:34
  5. Stal Kraśnik 34 61 17-10-7 84:45
  6. Kryształ Werbkowice 34 58 18-4-12 57:40
  7. Lewart Lubartów 34 53 14-11-9 63:49
  8. Łada Biłgoraj 34 46 14-4-16 48:56
  9. Powiślak Końskowola 34 45 13-6-15 47:55
  10. Kłos Chełm 34 42 12-6-16 43:55
  11. Lublinianka 34 42 10-12-12 50:48
  12. Włodawianka 34 42 13-3-18 55:69
  13. Victoria Żmudź 34 39 11-6-17 50:63
  14. Polesie Kock 34 38 10-8-16 62:75
  15. POM Iskra Piotrowice 34 35 10-5-19 55:75
  16. Unia Hrubieszów 34 35 10-5-19 41:53
  17. Lutnia Piszczac 34 22 5-7-22 27:77
  18. LKS Milanów 34 3 0-3-31 18:170
Strona i Forum Kibiców funkcjonuje dzięki
Stowarzyszeniu Sympatyków Lublinianki "NIEZŁOMNI"

INFORMACJA DLA MEDIÓW / STRON WWW:
Wykorzystując materiały zamieszczane w serwisie www.lublinianka.net bezwzględnie prosimy o podanie źródła informacji. Bądź wcześniejszy kontakt: ksl1921@gmail.com, celem ustalenia warunków współpracy. Zdjęcia zamieszczanie w serwisie są własnością ich autorów i to do nich należy się zwrócić z prośbą o zgodę na publikacje.